Ezek az április napok valahogy nem kedveznek a politikusoknak.. Gyurcsány Ferenc elleni konstruktív bizalmatlansági indítványt április 14-én fogadták el, Schmitt Pál a lemondását április 2-án jelentette be, 2 év múlva vajon ki megy?:)
Meglepetés volt-e a lemondás? Pár napja még határozottan kijelentette Schmitt Pál: nem érzi, hogy emiatt le kellene mondani, majd hétfő reggel olyan hirtelen lemondott, hogy szükségtelenné váltak az előre bejelentett ellenzéki napirend előtti felszólalások.Tetőzte a parlamenti hangulatot Kövér László megjegyzése, miszerint: a tőle balra ülők nem méltóak a Parlamentben ücsörögni - ehhez hozzá kell fűzni, hogy legalább annyira méltóak, mint a legtöbb parlamenti képviselőnk... laptopozni, kötögetni és karácsonyi képeslapokat címezgetni a Parlamentben, hát ez minden, csak épp nem méltóságteljes viselkedés - .
Méltóságteljes...Ne is menjünk a képviselőkig. Csak Schmitt Pálig. A lemondás minden volt, csak épp nem méltóságteljes. Persze tökéletes fegyver lesz a Fidesz kezében ahhoz, hogy elhallgattassa az MSZP-t, Gyurcsány nem mondott le 2006-ban, bezzeg Schmitt Pál..Egyet is tudnék érteni velük, ha nem azt mondja, amit mondott, és nem ártatlan bárányként bemutatva magát, áldozatként, sértve védi az ország egységét, hanem férfiasan beismerte volna: Sajnálom emberek, ezt tettem, megbántam, és hogy megőrizzem az ország jó hírét: lemondok. Ha ezt megteszi, annak ellenére hogy sose kedveltem, nagyot nőtt volna a szememben.
Két kérdés foglalkoztatja most a közvéleményt
- Tényleg az ellenzék nyerte meg a csatát?
- Ki lesz az utód?
Ha nekem kéne válaszolnom, azt mondanám: az ellenzék vesztett. Az én véleményem szerint, nagyobb az esély arra, hogy ez a támadás kormánypártról indult, mintsem ellenzéki oldalról. Természetesen politikai lejáratásról volt szó. Hisz kinek kerülne a kezébe hirtelen Schmitt Pál doktorija, és gondolkozna el azon, vajon egy bolgár sportkutató munkájából szedte-e? Valaki tudta hol keressen... És úgy hiszem Orbánék köre jobban ismerhette Schmitt Pál múltját, mint az ellenzék.
Utód? Csak tippelni lehet. Stílusos lenne Kövér Lászlót otthagyni államfőnek, hogy ne csak az új államfő megválasztásáig ülhessen az államfői poszton. Bár karizmatikusabb személyiség, mint Schmitt Pál, valószínűleg a párt érdekeket ugyanúgy ki tudná szolgálni.
Reméljük most már olyat ültetnek be, aki nem csak helyesen ír, de még a múltjában sincsenek foltok...És akár még alkalmas arra is, hogy az alkotmányosság felett őrködjön. Utópia.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.