Ez az írás egy kis összefoglaló arról, milyen gyorsan képes egy-egy vélemény formálódni, hogy a szélkakas milyen gyorsan forog, attól függően, hogy ellenzéki vagy kormánypárti az ember. A legjobb természetesen az lenne, ha ezt az írást az érintettek is olvasnák, hátha kissé elgondolkoznának azon, hogy pár éve a szöges ellentettjét mondták annak, amit ma csinálnak.Természetesen a Fidesz ellenzéki gondolkodásáról szeretnék itt szót ejteni a teljesség igénye nélkül, illetve arról, miként változott ez meg, azóta, mióta kormányra kerültek. Az ellenzéki-Fidesztől származó összes idézett szöveg megtalálható a Fidesz hivatalos weboldalán (fidesz.hu) .
Az ember nem tudja, hol kezdjen neki, így én megpróbálok általános viselkedéstől, konkrét lépések felé haladni. Nem azokról szeretnék írni, amit mindenki minden nap hallhat – 2 hét alatt rendet teszünk, 2008-as népszavazás - , hanem azokról, amelyek kis gyöngyszemek, és talán már nem mindenki emlékszik rá.
A kormányunknak sokan felróják azt, hogy nem egyeztet a szakszervezetekkel, teljesen egyedül kormányoz, egyedül hoz döntéseket. Érdemi egyeztetés nélkül vitte végig törvények tucatját. Ez váltotta ki az emberekből a tucatnyi tüntetést, a 123 napja tartó éhségsztrájkot, és még sorolhatnánk. A kormány egyik tüntetés hatására se változtatott elképzelésein. Még akkor se, ha közel 100 ezer fő nagyságú tömeg gyűlt össze kifejezni a nemtetszését.
Elfogadhatatlan és tűrhetetlen, hogy a kormány semmibe veszi a sztrájkolók követeléseit és nem hajlandó érdemben tárgyalni a szakszervezetekkel. – Szijjártó Péter, 2008. december 20.
Ma a Fidesz a külföldi elemző cégek elemzéseit, külföldi sajtó írásait, megjegyzéseit egy ország elleni spekulációs támadásnak tudja be. Gondoljunk csak a leminősítésekre, az Európai Unióra, illetve arra, hogy szerinte külföldön az ellenzék terjeszti a rossz híreket Magyarországról.
Alig néhány nap telt csak el azóta, hogy az MSZP-kormány a magyar növekedési kilátás javítását jelentette be, máris óriási maflásokat kap a legfontosabb külföldi elemzőktől. Ma az Economist Intelligence Unit, a világ legnagyobb gazdasági elemző cége közölte, hogy Magyarország egyike lesz azon néhány országnak, amelyek teljesítménye még az idén is csökken. – Cser Palkovics András, 2010. január 25.
Láthatjuk, hogy 2010. január 25-én még fontosnak tartották kihangsúlyozni, mit is gondol a külföld. Manapság a külföld véleménye nem meghatározó, csak spekulánsok,és ellenségek.
Ingatlanadó. Újabb érzékeny téma sokak számára. Főképp a Fidesz számára.
Van tehát min rágódni, így az ingatlanadóval inkább ne fárasszák magukat újra a szocialisták. A Fidesz ugyanis megvédi az embereket az ingatlanadótól - függetlenül az azt bevezetni szándékozók pártállásától. - Cser Palkovics András, 2010.január 31.
Pártemberek fontos helyre ültetése nem áll messze a Fidesztől, ennek ellenére, az MSZP szemére vetették, mikor az a KSH élére saját embert tett, hozzátenném, hogy jóval fontosabb posztokra – köztársasági elnök, Kúria elnöke, Alkotmánybíróság – ültette saját embereit.
Példátlan nyíltsággal folytatják a szocialisták azt a gyakorlatot, hogy kormányzásuk végóráiban haverokkal, számukra megbízható káderekkel töltik fel az állam működése szempontjából kulcsfontosságú független intézmények vezetését. – Navrasics Tibor, 2009.október 29.
A leminősítéseket spekulációs támadásoknak véli a Fidesz, és több tucat új adót hoznak be.
Ismét lesújtó ítéletet mondtak külföldi befektetők a Bajnai-kormány tevékenységéről. A tokiói Rating and Investment a kormányzati megszorításokra és a túl magas adókra hivatkozva minősítette le ma Magyarországot. A japán befektetők szerint a magas adók és a Bajnai-kormány megszorításai azért veszélyesek, mert gyengítik a magyar gazdaságot, akadályozzák a gazdasági növekedést. Ma ismét bebizonyosodott, hogy a Fidesz által javasolt út a helyes: az adók csökkentése, és brutális megszorítások helyett a gazdasági növekedés beindítása. Álláspontunk szerint a külföldi befektetők a mai leminősítéssel a 2010-es költségvetés tervezetéről is véleményt mondtak, ezért azt haladéktalanul vissza kell vonni. Fidesz - Gazdasági Kabinet, 2009. október 7.
Hazánk újabb leminősítése a bizonyítéka annak, hogy a kisebbségi kormány képtelen kezelni a válságot, cselekvőképtelensége miatt Magyarország egyre nehezebb helyzetbe kerül. A sorozatban negyedik - nagy hitelminősítő intézet általi - leminősítés egyértelműen mutatja: gazdasági fordulatra van szükség. Magyarországot, a magyar gazdaságot újra növekedési pályára kell állítani, ehhez azonban kiszámítható, hiteles és alkalmas gazdaságpolitikára van szükség. Minderre a jelenlegi kormány képtelen, ezért az előrehozott választás immár gazdasági kényszerré vált. – Tállai András, 2008. július 28.
A felsőoktatási reform hatására több tíz ezerrel kevesebb diák jelentkezett a felsőoktatásba. A kormány nem tartja ezt negatívumnak. Sőt még a két lépcsős tandíjat is bevezették, a régebbi árakat feljebb tolták.
A tandíj bevezetésének állandó lebegtetése és a képzési szerkezet meggondolatlan átalakítása oda vezettek, hogy az elmúlt évtizedben soha ilyen kevesen nem jelentkeztek még főiskolára és egyetemre, mint idén: 2004-ben még 167 ezren, 2008-ban viszont már mindössze 96 ezren kérték felvételüket valamely felsőoktatási intézménybe. Pokorni Zoltán, 2008.július 24.
A jelenlegi infláció 5,9%.
A vártnál is rosszabbak a legújabb inflációs adatok ( 6,0% - a szerző), ami nagyon rossz hír a magyar gazdaságnak, a vállalkozásoknak, a családoknak és a nyugdíjasoknak. A szocialisták a hatalomhoz görcsösen ragaszkodva csak túlélni akarnak, alkalmatlanok a válságkezelésre. A kisebbségi kormányzás mély válságba sodorta az országot, amiért Gyurcsány Ferenc a hibás. - Cser Palkovics András, 2008.augusztus 12.
Ide írnom kellene egy összefoglalót, de úgy érzem, a tények magukért beszélnek...
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.